Pracownia Artystyczna Stone Design ==(mozaika/mosaic)artystyczna mozaika kamienna, artyści Ewelina Wrona i Michał Kotula. Realizacje: obrazy, ornamenty, unikatowe meble(blaty stołów).

Chrystus Dobry Pasterz

 

Chrystus Dobry Pasterz - wielkoformatowa mozaika kamienna mająca około 14 metrów kwadratowych powierzchni, umiejscowiona nad wejsciem głównym do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich - Brzezinach przy ulicy Ks. Biskupa Herberta Bednorza. Mozaika wykonana jest prawie w całości z kamieni naturalnych, takich jak granit, marmur, trawertyn i onyks. Aureola wokół głowy Chrystusa wykonana jest z cienkiej warstwy tynku pokrytego 24-karatowym złotem w płatkach. Kamienna, środkowa część mozaiki wpisana jest w płaską powierzchnię z kwadratowych gresowych płytek. Całość okalana jest bordiurą z niewielkich prostokątnych płaskorzeźb wzorowanych na motywach istniejących na elewacji. Ze względu na skalę realizacji, zaproponowane przez nas przedstawienie Chrystusa Dobrego Pasterza zostało dokładnie rozrysowane w skali 1:1, a następnie podzielone na mniejsze moduły, które zostały wykonywane i zamontowane osobno. Prace nad mozaiką rozpoczęto w połowie 2014, a ukończono we wrześniu 2015 r.

 

 

 

CZERWONY PTAK

 

Czerwony Ptak - mozaika kamienna (marmur, granit i trawertyn) o wymiarach 39 x 54 cm została wykonana w 2015 roku. Dzięki autorskiej metodą jej grubość wynosi 5 mm.

 

 

Niebieski Ptak

Niebieski Ptak - artystyczna mozaika kamienna o wymiarach 5x18 cm i grubości 11 mm. Praca została wykonana ręcznie z kamienia naturalnego o powierzchni matowej, m.in. z marmuru, granitu i turkusu w 2014 roku.

 

 

Zeberki na sawannie II

 

Zeberki na sawannie II - artystyczna mozaika kamienna inspirowana techniką florencką, powstała według obrazu i projektu Eweliny Wrony. Praca została wykonana ręcznie z kamienia naturalnego o powierzchni matowej, m.in. z marmuru, granitu, trawertynu i onyksu. Płytki kamienne z których wycinane były poszczególne kształty mają grubość od 4 do 7 mm, co pozwoliło na stworzenie trójwymiarowej kompozycji - reliefu. Wymiary mozaiki to 80 x 120 cm. Wykonana została w 2013 roku.

 

 

PUZZLE

PUZZLE - artystyczna mozaika kamienna stanowiąca blat stołu, wykonana jest ręcznie z kamienia naturalnego (granitu i marmuru), o wymiarach 65x65 cm. Powstała w 2014 roku. Prezentowany stół jest przykładem wykorzystania mozaiki przy projektowaniu obiektów użytkowych. Naszym celem jest stworzenie lini unikatowych mebli, w których łączymy drewno z elementami mozaika kamiennej w formie dużych płaszczyzn (np.całe blaty stołów, stolików, komód itp.) bądz niewielkich ornamentów.

 

 

AUDREY

AUDREY - artystyczna mozaika kamienna wykonana ręcznie na podstawie zdjęcia. Motyw twarzy został rozbity na szereg małych elementów w sposób nawiązujący do budowania obrazu typowego dla komputera. Poszczególne moduły (piksele) oglądane z bliska tworzą abstrakcyjny motyw, ukazujący jednocześnie piękno poszczególnych kamieni. Natomiast dopiero z pewnej odległości ukazują naszym oczom motyw główny, czyli w tym wypadku twarz ikony kina amerykańskiego Audrey Hepburn. Mozaika "AUDREY" jest wysokości 130 cm i szerokości 100 cm. Stworzona została z kwadratów o wymiarach 2,5 x 2,5 cm, wyciętych z marmuru, granitu i onyksu. Powstała w 2014 roku.

 

 

Portret kobiety

Portret kobiety - artystyczna mozaika kamienna inspirowana pop-artem. Uproszczony graficznie portret kobiety został wykonany z kamienia naturalnego (marmur i granit). Spoiny pomiędzy poszczególnymi elementami wypełnione zostały żywicą poliestrową, a nastepnie całość powierzchni wypolerowano na pełen połysk. Mozaiki tworzy jednolita płytę o wymiarach 65x65 cm i grubości 1,5 cm. Powstała w 2014 roku.

 

Pracownia Artystyczna Stone Design

Archikwant Michał Kotula

41-908 Bytom, ul. Wiśniowa 41

NIP: 6262677681

Kontakt:

Tel.: (+48) 504 914 391

E-mail: kotula.art@gmail.com

facebook